Här finns de missionsföreningar som är anslutna till ELM Syd.

# Namn
1 Evangelisk Luthersk Mission i Åsljunga Ordförande: Claes Engström clas.hemma@gmail.com
2 Evangelisk Lutherska Föreningen i Hässleholm Ordförande: Eskil Engström ordforande@lutherskamissionshuset.se
3 Halmstads Evangelisk-Lutherska Missionsförening Ordförande: Bengt Hjort behjo@hotmail.com
4 Hjärsåslilla Lutherska Missionsförening Ordförande: Markus Hansson Helgedal863@gmail.com
5 Hästveda Lutherska Missions- och ungdomsförening Ordförande: Assar Björkvald assar.bjorkvald@telia.com
6 Attarps Evangelisk Lutherska Missions-och Ungdomsförening Ordförande: Inger Johansson inger.johan@hotmail.com
7 Broby Lutherska Missionsförening Ordförande: Rune Gunnarsson gunnarsson.orod@telia.com
8 Engelholms Evangelisk-Lutherska Missionsförening Ordförande: Birger Svensson elmbv.engelholm@gmail.com
9 Ekets Lutherska Missions- och Ungdomsförening Ordförande: Paul Nilsson s.p.nilsson@telia.com
10 Evangelisk Luthersk Mission – Åstorp (ELM Åstorp) Ordförande: Göran Johansson goranoella@gmail.com
11 Hanaskogs Missions- och Ungdomsförening Ordförande: David Carlsson david@axebo.se
12 Roseniusföreningen i Malmö Ordförande: Markus Hector
13 Örkelljunga Evangelisk-Lutherska Missionsförening Ordförande: Torgny Yngvesson torgny.yngvesson@telia.com
14 Evangelisk Lutherska Föreningen Kristianstad Ordförande: Sven E Hammarberg sven.hammarberg@ekhaga.se
15 Härnäs Lutherska Missionsförening Ordförande: Tord Jönsson hogaboke@gmail.com
16 Hishults Lutherska Missions- och Ungdomsförening Ordförande: Kurt Nilsson hishult1@hotmail.com (sekreterare)
17 Holje Evangelisk-Lutherska Missionsförening Ordförande: Jan Jämstorp jan@jamstorps.se
18 Ingelsträde Missions- och Ungdomsförening Ordförande: Nils-Erik Nilsson kerstin.04265054@telia.com
19 Kristna Föreningen Filippi Ordförande: Oskar Wikdahl ordforande@filippi.nu
20 Kulla Missions- och Ungdomsförening Ordförande: Matts Persson mmkulla@icloud.com
21 Mala Missions- och Ungdomsförening Ordförande: Inger Arnoldsson
22 Markaryds Lutherska Missionsförening Ordförande: Göran Giselsson goran@giselsson.se
23 Missionsföreningen Snödroppen, Bjärnum Ordförande: Olle Ottosson oohorsaskog@hotmail.com
24 Nytt Hopp för alla i Helsingborg Ordförande: Nils-Göran Johansson nils-goran.nilsson@bvforlag.se
25 Osby Lutherska Missionsförening Ordförande: Assar Björkvald assar.bjorkvald@telia.com
26 Österslöv-Ekestad Missionsförening Ordförande: Birger Svensson sixtorps@hotmail.com
27 Snärshults missionsförening Ordförande: Bengt Göransson bengt-g.goransson@tele2.se
28 Vittsjö Missionsförening Ordförande: Ingemar Westmark rosa.ingo@spray.se

© 2017 ELM Syd. All Rights Reserved